Pazarlama alanında danışmanlık, planlama, tasarım ve uygulama hizmeti sunmaktayım.
Sosyal Bağlantılar
Son Güncellemeler
 • Yazmak, yazmak değildir.

  Düşünmek, araştırmak, tefekkür etmek, ana hatlarını çizmek, kafanızda ve eskizlerde oluşturmak, belki biraz daktilo, ilerledikçe revizyonlar ve sonra daha fazla revizyonlar. Silmeler, düzeltmeler, eklemeler, yansımalar, bir kenara bırakıp yeniden geri dönmeler. Çünkü iyi bir yazar, her zaman kendi işinin iyi bir editörü olmalıdır.

  Yazmak, düşünceli bir sürecin ortasında kalan küçük bir işlemdir.

  Rebecca Solnit
  Yazar
  Yazmak, yazmak değildir. Düşünmek, araştırmak, tefekkür etmek, ana hatlarını çizmek, kafanızda ve eskizlerde oluşturmak, belki biraz daktilo, ilerledikçe revizyonlar ve sonra daha fazla revizyonlar. Silmeler, düzeltmeler, eklemeler, yansımalar, bir kenara bırakıp yeniden geri dönmeler. Çünkü iyi bir yazar, her zaman kendi işinin iyi bir editörü olmalıdır. Yazmak, düşünceli bir sürecin ortasında kalan küçük bir işlemdir. Rebecca Solnit Yazar
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Bu yazı, internet'te başarıyı yakalamak isteyen girişimciler ve firmalar için yazılmıştır. Dijital dünyada müşterilerine ulaşmak, alışılagelen standart web sitesi yaklaşımın çok daha ötesine geçmek isteyen işletmelere hitaben kaleme alınmıştır. Pazarlama hakkında edindiğim bilgiler içerisinde, önemli bir hususu faydalı olması dileği ile paylaşıyorum. https://www.linkedin.com/pulse/giri%25C5%259Fimcilere-%25C3%25B6nemli-bir-%25C3%25B6neri-koray-k%25C4%25B1%25C5%259Flal%25C4%25B1/?trackingId=vesQbab0wm45w8vT7h6cPw%3D%3D
  Bu yazı, internet'te başarıyı yakalamak isteyen girişimciler ve firmalar için yazılmıştır. Dijital dünyada müşterilerine ulaşmak, alışılagelen standart web sitesi yaklaşımın çok daha ötesine geçmek isteyen işletmelere hitaben kaleme alınmıştır. Pazarlama hakkında edindiğim bilgiler içerisinde, önemli bir hususu faydalı olması dileği ile paylaşıyorum. https://www.linkedin.com/pulse/giri%25C5%259Fimcilere-%25C3%25B6nemli-bir-%25C3%25B6neri-koray-k%25C4%25B1%25C5%259Flal%25C4%25B1/?trackingId=vesQbab0wm45w8vT7h6cPw%3D%3D
  WWW.LINKEDIN.COM
  Girişimcilere Önemli Bir Öneri
  İnternet'te başarıyı yakalamak isteyen her sektörden girişimcilere ve firmalara önemli bir öneri: Müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız, alışılagelen web sitesi anlayışını unutmalısınız. Web sitenizde sadece ürün veya hizmetinizi anlatıyor olmanız, başarıya ulaşmanız için artık yeterli değil.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Gezi yazıları yazanlar için yazar, William Zinsser'in "İyi Yazmak Üzerine" adlı kitabından, kısa bir bölüm. Bir yer hakkında, iyi bir yazıyı nasıl yazabilirsiniz? Benim nasihatim, iki prensibe indirgenebilir. Tarz ve özlülük. İlk olarak kelimelerinizi, olağanüstü itinayla seçin. Eğe,r bir ifade size kolay geliyorsa, buna şüpheyle yaklaşın; bu büyük ihtimalle, gezi yazılarıyla bağdaşmış sayısız klişeden bir tanesidir.

  Özlülüğe gelince, inanılmaz derecede seçici olun. Bir sahili tasvir ediyorsanız “kıyıya kayalar saçılmıştı” ya da “arada bir martılar geçiyordu” yazmayın. Kıyılarda, genelde kayalar olur ve üzerlerinden martılar geçer. Bilindik, her şeyi eleyin. Önemli olan ayrıntılar bulun. Anlatımınız açısından, önem arz edebilirler; sıra dışı, renkli, komik ya da eğlenceli olabilirler. Ama, işe yaradıklarından emin olun.
  Gezi yazıları yazanlar için yazar, William Zinsser'in "İyi Yazmak Üzerine" adlı kitabından, kısa bir bölüm. Bir yer hakkında, iyi bir yazıyı nasıl yazabilirsiniz? Benim nasihatim, iki prensibe indirgenebilir. Tarz ve özlülük. İlk olarak kelimelerinizi, olağanüstü itinayla seçin. Eğe,r bir ifade size kolay geliyorsa, buna şüpheyle yaklaşın; bu büyük ihtimalle, gezi yazılarıyla bağdaşmış sayısız klişeden bir tanesidir. Özlülüğe gelince, inanılmaz derecede seçici olun. Bir sahili tasvir ediyorsanız “kıyıya kayalar saçılmıştı” ya da “arada bir martılar geçiyordu” yazmayın. Kıyılarda, genelde kayalar olur ve üzerlerinden martılar geçer. Bilindik, her şeyi eleyin. Önemli olan ayrıntılar bulun. Anlatımınız açısından, önem arz edebilirler; sıra dışı, renkli, komik ya da eğlenceli olabilirler. Ama, işe yaradıklarından emin olun.
  1
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • "Annem, güzel yazıları severdi ve bunlar karşısına, kitaplarda olduğu kadar gazetelerde de çıkardı. Onu zarif dil kullanımı, nüktedanlığı veya orijinal hayat görüşü ile etkileyen, yazı ve makaleleri gazetelerden keserdi. Onun sayesinde, erken yaşımda iyi yazının her yerde; hatta berbat bir gazetede bile karşımıza çıkabileceğini ve önemli olanın hangi, gazetede basıldığı değil, yazının kendisi olduğunu öğrendim."

  Yazar, William Zinsser'in, "İyi Yazmak Üzerine" adlı kitabından.
  "Annem, güzel yazıları severdi ve bunlar karşısına, kitaplarda olduğu kadar gazetelerde de çıkardı. Onu zarif dil kullanımı, nüktedanlığı veya orijinal hayat görüşü ile etkileyen, yazı ve makaleleri gazetelerden keserdi. Onun sayesinde, erken yaşımda iyi yazının her yerde; hatta berbat bir gazetede bile karşımıza çıkabileceğini ve önemli olanın hangi, gazetede basıldığı değil, yazının kendisi olduğunu öğrendim." Yazar, William Zinsser'in, "İyi Yazmak Üzerine" adlı kitabından.
  1
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • İnternet'te, başarıya ulaşmak isteyen girişimciler, reklam ve pazarlama sektörlerinden ziyade; Yayıncılık ve yazarlık alanlarına, yatırım yapmalıdırlar. Her web sitesi bir yayın, her şirket fiilen birer yayıncıdır. Yayıncılık etikleri, yazarlık kriterleri sizi kitlenizle buluşturur.
  İnternet'te, başarıya ulaşmak isteyen girişimciler, reklam ve pazarlama sektörlerinden ziyade; Yayıncılık ve yazarlık alanlarına, yatırım yapmalıdırlar. Her web sitesi bir yayın, her şirket fiilen birer yayıncıdır. Yayıncılık etikleri, yazarlık kriterleri sizi kitlenizle buluşturur.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Grafik tasarımın en önemli bileşenlerinden biri olan tipografi ile ilgili kaynaklar. Tipografi hakkında web siteleri, makaleler ve ücretsiz yazı tiplerini bulabilirsiniz. https://www.inspirationdesignresource.com/tr/tipografi/
  Grafik tasarımın en önemli bileşenlerinden biri olan tipografi ile ilgili kaynaklar. Tipografi hakkında web siteleri, makaleler ve ücretsiz yazı tiplerini bulabilirsiniz. https://www.inspirationdesignresource.com/tr/tipografi/
  WWW.INSPIRATIONDESIGNRESOURCE.COM
  Tipografi Kaynakları
  Grafik tasarımcılar, sanat yönetmenleri, tipografi severler için tipografi kaynakları. Tipografi becerilerinizi en üst düzeye çıkarmak için teknikler, fikirler, kitaplar, ücretsiz yazı tipleri ve daha fazlası.
  1
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • BENZERSİZ TASARIM KAYNAKLARI
  Bir tasarımcı veya sanatçının, ihtiyaç duyabileceği ilham kaynakları hakkında öneriler. Grafik tasarım ve sanat ile ilgili bilgi edinebileceğiniz, sıra dışı içeriklere ulaşın. Tasarım hakkında, ilham alabileceğiniz kaynakları içerir.

  Web Site: https://www.inspirationdesignresource.com/tr/

  Blog: https://medium.com/@koray_kislali/i%CC%87lham-kaynaklar%C4%B1-a2871a4fd407
  BENZERSİZ TASARIM KAYNAKLARI Bir tasarımcı veya sanatçının, ihtiyaç duyabileceği ilham kaynakları hakkında öneriler. Grafik tasarım ve sanat ile ilgili bilgi edinebileceğiniz, sıra dışı içeriklere ulaşın. Tasarım hakkında, ilham alabileceğiniz kaynakları içerir. Web Site: https://www.inspirationdesignresource.com/tr/ Blog: https://medium.com/@koray_kislali/i%CC%87lham-kaynaklar%C4%B1-a2871a4fd407
  MEDIUM.COM
  İlham Kaynakları
  Bir sanatçı veya tasarımcının ihtiyaç duyabileceği ilham kaynakları hakkında öneriler. Grafik tasarım ve sanat ile ilgili içerikler.
  1
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • İstikrar nedir sorusunun cevabıdır.
  İstikrar nedir sorusunun cevabıdır.
  1
  0 Yorum 0 Paylaşım
Daha Hikayeler