Pazarlama ekibine sorulması gereken üç önemli soru: Kime ulaşmaya çalışıyorsunuz? Herkese ulaşmaya çalışıyorum derseniz, muhtemelen kimseye ulaşamayacağınızı anlarım. Değiştirmeye çalıştığımız insanların psikografik özelliklerini, dünya görüşlerini ve ihtiyaçlarını tam olarak nasıl tanımlayabilirsiniz?

Neden bizi desteklemeye karar veriyorlar? Para kazanmak, satış yapmak, ses getirmek için insanları bir şekilde değiştirmek zorundayız. Onları değiştirdiğimizde ne olur? Kendilerine hangi hikayeyi anlatıyorlar?

Bunu daha sık yapmak için neye ihtiyacın var? Bunun işinize yaraması için hangi kaynakların, araçların veya gerçeklerin mevcut olması gerekir? Ürünlerimiz, hizmetlerimiz veya insanlarla ilgili neyi değiştirmemiz gerekiyor? Nereden biliyorsunuz?

https://www.anadolupazarlama.web.tr/
https://anadoludapazarlama.blogspot.com/
Pazarlama ekibine sorulması gereken üç önemli soru: Kime ulaşmaya çalışıyorsunuz? Herkese ulaşmaya çalışıyorum derseniz, muhtemelen kimseye ulaşamayacağınızı anlarım. Değiştirmeye çalıştığımız insanların psikografik özelliklerini, dünya görüşlerini ve ihtiyaçlarını tam olarak nasıl tanımlayabilirsiniz? Neden bizi desteklemeye karar veriyorlar? Para kazanmak, satış yapmak, ses getirmek için insanları bir şekilde değiştirmek zorundayız. Onları değiştirdiğimizde ne olur? Kendilerine hangi hikayeyi anlatıyorlar? Bunu daha sık yapmak için neye ihtiyacın var? Bunun işinize yaraması için hangi kaynakların, araçların veya gerçeklerin mevcut olması gerekir? Ürünlerimiz, hizmetlerimiz veya insanlarla ilgili neyi değiştirmemiz gerekiyor? Nereden biliyorsunuz? https://www.anadolupazarlama.web.tr/ https://anadoludapazarlama.blogspot.com/
0 Yorumlar 1 Paylaşım