“Sorun değil” dediğinizde, söylenenleri kabul etmeyi reddederek ve faydalı bir etkileşim için kapıyı kapatarak kendinizi serbest bırakıyorsunuz.
Sosyal Bağlantılar
Son Güncellemeler
 • BURAYABAKINIZ.BLOGSPOT.COM
  En İyi Böcek İlaçlama Firması
  Birçok haşere, eve karargâh kurup sağlığı tehdit etmeye başladı ise güvenilir bir, böcek ilaçlama şirketi ile bunu daha kolay önleyin.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • İŞTE 2021 KURBAN BAYRAMI TARİHLERİ
  Diyanetin Takvimine Göre; 2021 Yılı Kurban Bayramı Tarihleri;
  Kurban Bayramı 2021 yılında 20 Temmuz’da başlayıp 23 Temmuz cuma günü sona erecektir. Tatil planlarınızı buna göre yapabilirsiniz.

  19 Temmuz Pazartesi Arife Günü;

  Kurban Bayramı 1. Gün: 20 Temmuz Salı.
  Kurban Bayramı 2. Gün: 21 Temmuz Çarşamba.
  Kurban Bayramı 3. Gün: 22 Temmuz Perşembe.
  Kurban Bayramı 4. Gün: 23 Temmuz Cuma.


  2201 Bayram Tarihleri: https://www.medyadia.com/pages/kurbanbayrami
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Pazarlama Nedir Biliyor Musunuz?
  Birini harekete geçmeye ikna etmeniz gerekiyorsa, pazarlama yapıyorsunuz demektir. Bir siyasi parti toplantısında oy arıyorsanız veya terfi arıyorsanız, pazarlama yapıyorsunuzdur. Web sitenize bir metin yazıyorsanız, sosyal medya profiliniz için bir selfie çekiyorsanız veya hız radarı cezasından kurtulmak için konuşmaya çalışıyorsanız, pazarlama...
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Sorumlu olduğunuzda nasıl davranıyorsunuz? Ya da başka biri kontrol altında olduğunda?

  Kazandığında nasıl davranırsın? Ya kaybettiğinde?

  Şüphenin size verildiği zamanlar ile olmasını istediğiniz zamanlar arasında bir fark var mı?

  Koşullar değişir, ancak belki de katkıda bulunmak, görülmek ve bağlantı kurmak istediğimiz şekilde değişmemelidir.

  Ne yaparsak yapalım şartlar burada. Onların altında mı yoksa üstünde mi olacağına karar vermek bize kalmış.
  Sorumlu olduğunuzda nasıl davranıyorsunuz? Ya da başka biri kontrol altında olduğunda? Kazandığında nasıl davranırsın? Ya kaybettiğinde? Şüphenin size verildiği zamanlar ile olmasını istediğiniz zamanlar arasında bir fark var mı? Koşullar değişir, ancak belki de katkıda bulunmak, görülmek ve bağlantı kurmak istediğimiz şekilde değişmemelidir. Ne yaparsak yapalım şartlar burada. Onların altında mı yoksa üstünde mi olacağına karar vermek bize kalmış.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
 • "Sorun değil" bir sorun: Geri bildirime verilecek doğru yanıt, "teşekkür ederim"dir. Ya da belki, "bu harika bir nokta." Sistemi değiştirmek sizin işiniz değilse veya işlerin beklendiği gibi gitmemesi sizin suçunuz olmasa bile, bu yanıtların her ikisi de geçerli ve faydalıdır.
  "Sorun değil" bir sorun: Geri bildirime verilecek doğru yanıt, "teşekkür ederim"dir. Ya da belki, "bu harika bir nokta." Sistemi değiştirmek sizin işiniz değilse veya işlerin beklendiği gibi gitmemesi sizin suçunuz olmasa bile, bu yanıtların her ikisi de geçerli ve faydalıdır.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • İşte size beş faydalı soru: Cevap vermeleri zor olabilir, ancak projeniz aşağıdakilerden fayda sağlayacaktır.

  Zor kısmı nedir?

  İşinizin hangi kısmı, birdenbire çok daha iyi hale gelseydi, aradığınız sonuç üzerinde en büyük etkiye sahip olurdu?

  Zamanını nasıl geçiriyorsun?

  Takviminize bakarsak, gelenlere tepki vermek veya yanıt vermek için ne kadar zaman harcanıyor, ne kadarı sizin kontrolünüz altında ve ne kadarı zor kısma odaklanılıyor?

  Neyi bilmen gerekiyor?

  Çalışmanızı daha etkili kılacak, sahip olmadığınız beceriler nelerdir?

  Korkunç olan kısım nedir? Hangi sonuçlar veya etkileşimler hakkında düşünmekten veya etkileşime girmekten kaçınmaya çalışıyorsunuz?

  Neden?

  Buna değer mi? Bu sorulara verdiğiniz dört cevaba baktıktan sonra, projenizin potansiyeline ulaşması için nelerin gerektiği konusunda daha iyi bir fikriniz olabilir. Projenin sonucu hizmet ettiğiniz kişiler ve sizin için oraya ulaşmak için ne yapılması gerektiğini haklı çıkarıyor mu?
  İşte size beş faydalı soru: Cevap vermeleri zor olabilir, ancak projeniz aşağıdakilerden fayda sağlayacaktır. Zor kısmı nedir? İşinizin hangi kısmı, birdenbire çok daha iyi hale gelseydi, aradığınız sonuç üzerinde en büyük etkiye sahip olurdu? Zamanını nasıl geçiriyorsun? Takviminize bakarsak, gelenlere tepki vermek veya yanıt vermek için ne kadar zaman harcanıyor, ne kadarı sizin kontrolünüz altında ve ne kadarı zor kısma odaklanılıyor? Neyi bilmen gerekiyor? Çalışmanızı daha etkili kılacak, sahip olmadığınız beceriler nelerdir? Korkunç olan kısım nedir? Hangi sonuçlar veya etkileşimler hakkında düşünmekten veya etkileşime girmekten kaçınmaya çalışıyorsunuz? Neden? Buna değer mi? Bu sorulara verdiğiniz dört cevaba baktıktan sonra, projenizin potansiyeline ulaşması için nelerin gerektiği konusunda daha iyi bir fikriniz olabilir. Projenin sonucu hizmet ettiğiniz kişiler ve sizin için oraya ulaşmak için ne yapılması gerektiğini haklı çıkarıyor mu?
  1
  1 Yorum 0 Paylaşım
 • Tam olarak olmasanız bile gelecekten asla emin olamayız. Bu yüzden iş için ortaya çıkıyoruz, okuma yapıyoruz, problemle ilgileniyoruz. Zorluk, henüz bir bakış açısına sahip değilsek, bir bakış açısı bulmaktır.

  İstisna basittir: İyi bilgilendirildikten sonra her sonucu kabul etmeye hazırsanız, geri çekildiğinizde hepimize bir iyilik yapmış olursunuz. Saklanmak bize yardımcı olmaz.
  Tam olarak olmasanız bile gelecekten asla emin olamayız. Bu yüzden iş için ortaya çıkıyoruz, okuma yapıyoruz, problemle ilgileniyoruz. Zorluk, henüz bir bakış açısına sahip değilsek, bir bakış açısı bulmaktır. İstisna basittir: İyi bilgilendirildikten sonra her sonucu kabul etmeye hazırsanız, geri çekildiğinizde hepimize bir iyilik yapmış olursunuz. Saklanmak bize yardımcı olmaz.
  0 Yorum 0 Paylaşım
Daha Hikayeler