İşte size beş faydalı soru: Cevap vermeleri zor olabilir, ancak projeniz aşağıdakilerden fayda sağlayacaktır.

Zor kısmı nedir?

İşinizin hangi kısmı, birdenbire çok daha iyi hale gelseydi, aradığınız sonuç üzerinde en büyük etkiye sahip olurdu?

Zamanını nasıl geçiriyorsun?

Takviminize bakarsak, gelenlere tepki vermek veya yanıt vermek için ne kadar zaman harcanıyor, ne kadarı sizin kontrolünüz altında ve ne kadarı zor kısma odaklanılıyor?

Neyi bilmen gerekiyor?

Çalışmanızı daha etkili kılacak, sahip olmadığınız beceriler nelerdir?

Korkunç olan kısım nedir? Hangi sonuçlar veya etkileşimler hakkında düşünmekten veya etkileşime girmekten kaçınmaya çalışıyorsunuz?

Neden?

Buna değer mi? Bu sorulara verdiğiniz dört cevaba baktıktan sonra, projenizin potansiyeline ulaşması için nelerin gerektiği konusunda daha iyi bir fikriniz olabilir. Projenin sonucu hizmet ettiğiniz kişiler ve sizin için oraya ulaşmak için ne yapılması gerektiğini haklı çıkarıyor mu?
İşte size beş faydalı soru: Cevap vermeleri zor olabilir, ancak projeniz aşağıdakilerden fayda sağlayacaktır. Zor kısmı nedir? İşinizin hangi kısmı, birdenbire çok daha iyi hale gelseydi, aradığınız sonuç üzerinde en büyük etkiye sahip olurdu? Zamanını nasıl geçiriyorsun? Takviminize bakarsak, gelenlere tepki vermek veya yanıt vermek için ne kadar zaman harcanıyor, ne kadarı sizin kontrolünüz altında ve ne kadarı zor kısma odaklanılıyor? Neyi bilmen gerekiyor? Çalışmanızı daha etkili kılacak, sahip olmadığınız beceriler nelerdir? Korkunç olan kısım nedir? Hangi sonuçlar veya etkileşimler hakkında düşünmekten veya etkileşime girmekten kaçınmaya çalışıyorsunuz? Neden? Buna değer mi? Bu sorulara verdiğiniz dört cevaba baktıktan sonra, projenizin potansiyeline ulaşması için nelerin gerektiği konusunda daha iyi bir fikriniz olabilir. Projenin sonucu hizmet ettiğiniz kişiler ve sizin için oraya ulaşmak için ne yapılması gerektiğini haklı çıkarıyor mu?
1
1 Yorum 0 Paylaşım