Adıyaman, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesindedir. İlde 9 İlçe, 23 belediye, 173 mahalle ve ayrıca 453 köyü vardır.
Son Güncellemeler
 • Adıyaman
  Adıyaman, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesindedir. İlde 9 İlçe, 23 belediye, 173 mahalle ve ayrıca 453 köyü vardır.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Adıyaman
  Adıyaman ilinde hizmet veren işletmelerin, web siteleri hakkındaki detaylı bilgiler birlikte, sektör konularını içerir.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Orta Fırat bölgesinde yer alan Adıyaman'ın kuzeyi Torosların uzantısı olan Malatya Dağları ile çevriliyken, güney kesimleri geniş ovalara sahiptir.

  Bu nedenle il sınırları içerisinde farklı iklim tipleri görülür. Çelikhan ile Gerger ilçelerinin bulunduğu kuzey kesimlerde sert karasal iklim hüküm sürer. Adıyaman merkezde de yüksek oranda Türk nüfusu vardır. Merkezde Türk nüfusu çoğunluktadır. Merkezin köylerinde de Türk köyleri vardır. Türklere daha çok Türkmen denilmektedir.

  Web Site: https://www.medyadia.com/pages/adiyaman
  Orta Fırat bölgesinde yer alan Adıyaman'ın kuzeyi Torosların uzantısı olan Malatya Dağları ile çevriliyken, güney kesimleri geniş ovalara sahiptir. Bu nedenle il sınırları içerisinde farklı iklim tipleri görülür. Çelikhan ile Gerger ilçelerinin bulunduğu kuzey kesimlerde sert karasal iklim hüküm sürer. Adıyaman merkezde de yüksek oranda Türk nüfusu vardır. Merkezde Türk nüfusu çoğunluktadır. Merkezin köylerinde de Türk köyleri vardır. Türklere daha çok Türkmen denilmektedir. Web Site: https://www.medyadia.com/pages/adiyaman
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Adıyaman'ın genel özellikleri nelerdir?
  Adıyaman 'in Kuzey kesimi torosların uzantısı olan Malatya dağları ile çevrilidir. Çelikhan, Gerger ve Tut İlçelerinin arazilerinin çoğu dağlıktır. İlin belli başlı dağları; Akdağ, Dibek, Ulubaba, Gördük, Nemrut, Bozdağ ve Karadağdır. Güneye inildikçe ova nitelikli araziler başlar.
  Adıyaman'ın genel özellikleri nelerdir? Adıyaman 'in Kuzey kesimi torosların uzantısı olan Malatya dağları ile çevrilidir. Çelikhan, Gerger ve Tut İlçelerinin arazilerinin çoğu dağlıktır. İlin belli başlı dağları; Akdağ, Dibek, Ulubaba, Gördük, Nemrut, Bozdağ ve Karadağdır. Güneye inildikçe ova nitelikli araziler başlar.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
Daha Hikayeler
Sponsor
Türkiye'nin yeni sosyal medya ağı, medyadia size zaman kazandırır. İş gelişimi için uzman desteği alın ve rakiplere fark atın.