• Tam olarak olmasanız bile gelecekten asla emin olamayız. Bu yüzden iş için ortaya çıkıyoruz, okuma yapıyoruz, problemle ilgileniyoruz. Zorluk, henüz bir bakış açısına sahip değilsek, bir bakış açısı bulmaktır.

  İstisna basittir: İyi bilgilendirildikten sonra her sonucu kabul etmeye hazırsanız, geri çekildiğinizde hepimize bir iyilik yapmış olursunuz. Saklanmak bize yardımcı olmaz.
  Tam olarak olmasanız bile gelecekten asla emin olamayız. Bu yüzden iş için ortaya çıkıyoruz, okuma yapıyoruz, problemle ilgileniyoruz. Zorluk, henüz bir bakış açısına sahip değilsek, bir bakış açısı bulmaktır. İstisna basittir: İyi bilgilendirildikten sonra her sonucu kabul etmeye hazırsanız, geri çekildiğinizde hepimize bir iyilik yapmış olursunuz. Saklanmak bize yardımcı olmaz.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • İşte size beş faydalı soru: Cevap vermeleri zor olabilir, ancak projeniz aşağıdakilerden fayda sağlayacaktır.

  Zor kısmı nedir?

  İşinizin hangi kısmı, birdenbire çok daha iyi hale gelseydi, aradığınız sonuç üzerinde en büyük etkiye sahip olurdu?

  Zamanını nasıl geçiriyorsun?

  Takviminize bakarsak, gelenlere tepki vermek veya yanıt vermek için ne kadar zaman harcanıyor, ne kadarı sizin kontrolünüz altında ve ne kadarı zor kısma odaklanılıyor?

  Neyi bilmen gerekiyor?

  Çalışmanızı daha etkili kılacak, sahip olmadığınız beceriler nelerdir?

  Korkunç olan kısım nedir? Hangi sonuçlar veya etkileşimler hakkında düşünmekten veya etkileşime girmekten kaçınmaya çalışıyorsunuz?

  Neden?

  Buna değer mi? Bu sorulara verdiğiniz dört cevaba baktıktan sonra, projenizin potansiyeline ulaşması için nelerin gerektiği konusunda daha iyi bir fikriniz olabilir. Projenin sonucu hizmet ettiğiniz kişiler ve sizin için oraya ulaşmak için ne yapılması gerektiğini haklı çıkarıyor mu?
  İşte size beş faydalı soru: Cevap vermeleri zor olabilir, ancak projeniz aşağıdakilerden fayda sağlayacaktır. Zor kısmı nedir? İşinizin hangi kısmı, birdenbire çok daha iyi hale gelseydi, aradığınız sonuç üzerinde en büyük etkiye sahip olurdu? Zamanını nasıl geçiriyorsun? Takviminize bakarsak, gelenlere tepki vermek veya yanıt vermek için ne kadar zaman harcanıyor, ne kadarı sizin kontrolünüz altında ve ne kadarı zor kısma odaklanılıyor? Neyi bilmen gerekiyor? Çalışmanızı daha etkili kılacak, sahip olmadığınız beceriler nelerdir? Korkunç olan kısım nedir? Hangi sonuçlar veya etkileşimler hakkında düşünmekten veya etkileşime girmekten kaçınmaya çalışıyorsunuz? Neden? Buna değer mi? Bu sorulara verdiğiniz dört cevaba baktıktan sonra, projenizin potansiyeline ulaşması için nelerin gerektiği konusunda daha iyi bir fikriniz olabilir. Projenin sonucu hizmet ettiğiniz kişiler ve sizin için oraya ulaşmak için ne yapılması gerektiğini haklı çıkarıyor mu?
  1
  1 Yorum 0 Paylaşım
 • "Sorun değil" bir sorun: Geri bildirime verilecek doğru yanıt, "teşekkür ederim"dir. Ya da belki, "bu harika bir nokta." Sistemi değiştirmek sizin işiniz değilse veya işlerin beklendiği gibi gitmemesi sizin suçunuz olmasa bile, bu yanıtların her ikisi de geçerli ve faydalıdır.
  "Sorun değil" bir sorun: Geri bildirime verilecek doğru yanıt, "teşekkür ederim"dir. Ya da belki, "bu harika bir nokta." Sistemi değiştirmek sizin işiniz değilse veya işlerin beklendiği gibi gitmemesi sizin suçunuz olmasa bile, bu yanıtların her ikisi de geçerli ve faydalıdır.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
 • Sorumlu olduğunuzda nasıl davranıyorsunuz? Ya da başka biri kontrol altında olduğunda?

  Kazandığında nasıl davranırsın? Ya kaybettiğinde?

  Şüphenin size verildiği zamanlar ile olmasını istediğiniz zamanlar arasında bir fark var mı?

  Koşullar değişir, ancak belki de katkıda bulunmak, görülmek ve bağlantı kurmak istediğimiz şekilde değişmemelidir.

  Ne yaparsak yapalım şartlar burada. Onların altında mı yoksa üstünde mi olacağına karar vermek bize kalmış.
  Sorumlu olduğunuzda nasıl davranıyorsunuz? Ya da başka biri kontrol altında olduğunda? Kazandığında nasıl davranırsın? Ya kaybettiğinde? Şüphenin size verildiği zamanlar ile olmasını istediğiniz zamanlar arasında bir fark var mı? Koşullar değişir, ancak belki de katkıda bulunmak, görülmek ve bağlantı kurmak istediğimiz şekilde değişmemelidir. Ne yaparsak yapalım şartlar burada. Onların altında mı yoksa üstünde mi olacağına karar vermek bize kalmış.
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Pazarlama Nedir Biliyor Musunuz?
  Birini harekete geçmeye ikna etmeniz gerekiyor ise pazarlama yapıyorsunuz demektir. Bir siyasi parti toplantısında oy arıyorsanız veya terfi arıyor iseniz pazarlama yapıyorsunuzdur. Web sitenize bir metin yazıyorsanız ya da sosyal medya profiliniz için bir selfie çekiyorsanız veya hız radarı cezasından kurtulmak için konuşmaya çalışıyorsanız pazarlama...
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • 0 Yorum 0 Paylaşım
 • 1
  0 Yorum 0 Paylaşım
 • Alo kurye motorlu kurye ekibi ile İstanbul'da tüm ilçelere kolay ulaşabilmektedir. Bu yüzden, firmamız motorlu kurye hizmeti veren birçok kurye arasında en iyi olmak için sürekli çalışıyor.

  Web Site: https://www.alokuryeistanbul.com/
  Alo kurye motorlu kurye ekibi ile İstanbul'da tüm ilçelere kolay ulaşabilmektedir. Bu yüzden, firmamız motorlu kurye hizmeti veren birçok kurye arasında en iyi olmak için sürekli çalışıyor. Web Site: https://www.alokuryeistanbul.com/
  1
  0 Yorum 0 Paylaşım
Sponsor


Media d.i.a size iş ağı sağlar. Kaydolun ve sosyal medya ağına ücretsiz katılın. İşe özel bir sayfa veya grup oluşturun. 5651 sayılı Kanun'un 8. maddesi ve TCK'nın 125. maddesi uyarınca tüm üyeler sitede yapacakları görsel, işitsel ve her türlü yayınlardan kendileri sorumludur. Web sitesi ile ilgili hukuki inceleme için tarafımızla iletişime geçilmekte, en geç 5 (beş) gün içerisinde kanun veya mevzuata uygun olarak incelenmekte ve gerçek tahminlere dayalı olarak cevap verilmektedir.