Sizi, değerli okuyucunuzu ilgilendiren verimli reklamcılık nasıl yapılır ve bir işletmenin başarılı olması için ne gerekir? Bugün, bir işin sansasyon tarafından yönlendirildiği herkes tarafından iyi bilinmektedir. Bu nedenle, "emeksiz iş olmaz" sözünü ezberleyelim. Çünkü makalenin bir sonraki bölümünde tekrar ihtiyaç duyulacak. Yazıya başlamadan önce hedef kitle iyi düşünülmeli ve araştırılmalıdır. Aksi takdirde, tüm rastgele çalışmalar zaman kaybı olacaktır. 

Reklam Tartışmalı Bir Alan!

Reklam konusu hiç kuşkusuz pazarlamanın en tartışmalı alanlarından birisi. Ama reklam konusunda, son yıllarda, deneysel yöntemlerle kanıtlanan bazı “doğrular” üzerinde görüş birliği oluşmaya başladı. Firmanın reklamını yaptığı kanal, marka hakkında çok önemli bir sinyal vermektedir. Kimsenin okumadığı, izlemediği bir yayında reklam yapmak insanları olumlu yönde etkilemez.
 
Dikkat çekmek isteyen her marka, televizyon gibi görüntülerin oynatıldığı, sesin duyulduğu ve başkalarıyla birlikte izlendiği büyük ekranları tercih etmelidir.

Reklamın Sihirli Bir Formülü Değil, Planlaması Vardır.

Ne yazık ki, etkili reklamcılık için evrensel olarak kabul edilen ve tüm ortamlarda uygulanabilen sihirli bir formül yoktur. Bununla birlikte, etkili bir şekilde reklam yapmak için hangi yaklaşımların benimseneceği ve hangilerinin hariç tutulacağına dair ampirik bulgular, pazarlamacılara çok faydalı bir yol haritası sunmaktadır.
 
Bir markanın büyümesine ve kârına en büyük katkı, itibardır. Reklamın amacı insanların hafızalarına girmek ve ihtiyaç anında ilk akla gelen markalardan biri olmaktır. Bunun için reklam yaparken markaların kalabalığın arasından sıyrılması ve rakiplerinden ayrılacak kadar öne çıkması gerekir. Kimsenin fark etmeyeceği veya markayı hatırlamayacağı reklamlar, kaynak israfıdır.