Sizi meşgul eden şey, güvenilir olduğunuz için kazandığınız itibar olabilir. İronik olarak, bu çok meşguliyet itibarınızı mahvedebilir. Bu, pek çok servis sağlayıcının çekişmeye başladıklarında tökezlemelerinin bir nedenidir. Güven ve itibarı, dengeli bir biçimde kullanmak oldukça önemlidir.

Kriz gelmeden önce yapabileceğiniz iki şey var:

Önce hayır demeyi öğrenmeniz gerekir. Mücadele ederken alacağınız işler, şimdi almanız gereken işler olmayabilir. Güvenilirlik konusundaki itibarınız, size daha fazla güven kazandırır ve bu güven sizi daha iyi müşterilerle ve daha iyi projelerde çalışmaya davet eder. Bunun maliyeti (faydası), kısa bir süre önce üstlenmek isteyebileceğiniz fırsatları geri çevirmeniz gerekeceğidir.

İkincisi, doğruyu söyle. İlk başta zor, özellikle de benlik anlayışımız, bağımsızlık ve dokunulmazlık etrafında inşa edilmiş olabileceğinden. Ancak, güvenilir olmak mükemmel olmak anlamına gelmez. Net olmak demektir. Yardımcı olabilecek iki slogan: Çok ödeyeceksin, ama ödediğinden fazlasını alacaksın veya sırrımız, projeyi almak için yalan söylenmemesidir.

Web Site: https://ezelimben.blogspot.com/